• Kiermasz książek w szkolnej bibliotece

• Od 30 listopada w bibliotece szkolnej rusza kiermasz niesamowicie tanich książek. Mimo lekkości cen kram kiermaszowy ugina się pod ciężarem mnóstwa kolorowanek, „poczytajek”, „pomocy naukowych” i innych przeróżnych książek i książeczek – także świątecznych.

Przyjdź! Oglądaj! Kupuj!

• „Historia łączy pokolenia”

• W piątek 25 listopada 2022r. przeprowadzono dalszy ciąg projektu pt. „Historia łączy pokolenia”. Tym razem sale i szkolne korytarze zapełniły się kreacjami nawiązującymi do postaci historycznych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z pytaniami o daty, ważne wydarzenia, wojny i bitwy. Możliwość uzyskania nagrody spowodowała długiej kolejki przed stoiskami. Ale warto było (niektórzy próbowali wielokrotnie)! A dzięki dobrej zabawie łatwiej przychodzi nauka. Zakończenie projektu nastąpi 2 grudnia 2022.

• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• Jak co roku w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie wraz z wychowawcami zawieszali na drzewie listeczki z dobrym słowem, mieli również okazję wylosować miłą sentencję i poprawić sobie humor. Powstała także Aleja Życzliwości- korytarz wypełniony licznymi cytatami na temat serdeczności, przyjaźni i życzliwości. Życzliwy oznacza szczęśliwy- i tego się trzymajmy !!!

• Mistrzostwa Sportowej Szkoły Podstawowej w tenisie stołowym

• W dniu 24.11.2022 r. odbyły się Mistrzostwa Sportowej Szkoły Podstawowej w tenisie stołowym. Byliśmy świadkami ciekawych pojedynków, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Pierwsze 3 miejsca nagrodzono dyplomami i nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Urząd Miasta w Supraślu .

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• 21.11.2022 roku nasza szkoła zamieniła się w baśniową krainę. Uczniowie zachwycali kreatywnością i wyszukanymi strojami. Tego dnia gościliśmy także uczniów białostockiej szkoły ZDZ-u, którzy kształcą się w zakresie fryzjerstwa. Dziękujemy za piękne fryzury i mnóstwo uśmiechu, a naszym uczniom gratulujemy wspaniałych pomysłów na przebrania.

• Zajęcia sportowe z Andrzejem Supronem

• 16 listopada w naszej szkole odbyła się lekcja zapasów przeprowadzona przez fundację Andrzeja Suprona, srebrnego medalisty igrzysk olimpijskich w 1980 roku. W zajęciach brali  udział uczniowie klas I -III z naszej szkoły oraz ze szkoły w Ogrodniczkach. Była dobra  zabawa, emocje i dużo radości.

• Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w szachach

• W środę 9 listopada w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w szachach. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: Igrzyska Młodzieży szkolnej oraz Igrzyska Dzieci. W zawodach oprócz naszych reprezentantów udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sobolewie oraz z Wasilkowa. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej nasza drużyna zajęła I miejsce w składzie Jakub Kruszewski, Maciej Charmuszko, Michalina Muszyńska, Róża Tarasiewicz. W kategorii Igrzyska Dzieci nasi reprezentanci zajęli II miejsce. Reprezentanci to: Tymon Urban, Szymon Szymczuk, Szymon Czaban, Anna Makal.

Gratulujemy!

• Halowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego U12 U14 U16 w Lekkiej Atletyce

• Dnia 5.11.2022 w Białymstoku odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce

Byliśmy świadkami udanych zawodów.W rolach głównych dziewczyny z SSP w Supraślu oraz tegoroczni absolwenci. Udane zawody rekordy życiowe oraz medale.

W skrócie:

Srebrny Katarzyna Knyszyńska pchnięcie kulą 3kg
            Srebrny Julia Sadowska pchnięcie kulą 2kg
            Brązowy Amelia Miron bieg na 60mpł
            Brązowy Karolina Bielińska skok wzwyż

Medale absolwentów:
            Złoty Kinga Budzisz- 60m przez płotki,
            Brązowy Zosia Kirejczuk 60m przez płotki,
            Brązowy Pola Salnikow 60m
            Złoty Dawid Faszczewski pchnięcie kulą
            Srebrny Patryk Charmuszko pchnięcie kulą
            Brązowy Michał Głuchowski pchnięcie kulą,
            Brązowy medal Philip Domaszewicz w biegu na 60m.

• 104 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

• Szkolne obchody 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przeprowadziliśmy dnia 4 listopada 2022r. W udekorowanej połowie hali sportowej uczniowie starszych klas 4 -8, mieli okazję odbyć „podróż po przeszłości”. Narratorzy i recytatorzy na przemian przypominali ważne wydarzenia z trudnych czasów zaborów. Te 123 lata niewoli, to cztery pokolenia Polaków walczących o wolność. To utwory poetów podtrzymujące na duchu. To losy naszych przodków, trud, poświęcenie, powstania, walka o przetrwanie. To wreszcie wykorzystanie szansy.Przejęcie władzy nad nowo tworzącym się wojskiem polskim przez Józefa Piłsudskiego zdecydowały o uznaniu 11 listopada 1918 roku za symboliczną datę odzyskania niepodległości przez Polskę. Doskonale w inscenizację wkomponował się występ chóru szkolnego. Cztery utwory z muzyką wykonaną na żywo zdobyły duże brawa widowni. Miłym uzupełnieniem były życzenia i poezja w wykonaniu rodzica i ucznia z Ukrainy.

Słowa podziękowania wszystkim wykonawcom i pochwałę za wzorowy odbiór przez uczniów zgromadzonych na widowni, przekazała pani dyrektor A. Joszczyk- Nikitiuk. Przypominając jednocześnie o miejskich obchodach tego święta w dniu 11 listopada 2022 r. w Supraślu.

• Zajęcia pozalekcyjne

• Uczniowie naszej szkoły rozwijają swoją sprawnośćfizyczną uczestnicząć w bezpłatnych zajęciach karate oraz poznając sport walki- zapasy. Ćwiczą spryt, siłę oraz szybkość. W myśl słynnej, łacińskiej sentencji: " W zdrowym ciele, zdrowy duch".