Aktualności
w szkoleZapasy - styl wolny w szkole
Rozpoczęcie roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
„Ferdynandy” 2023 r.
Samorząd Uczniowski ogłasza wyniki plebiscytu „Ferdynandy” 2023 r.
Laureatami zostali:
w kategorii nauka: Bartosz Muszyński, kl. 8 a,
w kategorii sport: Katarzyna Knyszyńska, kl. 8 a,
w kategorii kultura: Jakub Mikołaj Abramowicz, kl. 7 a,Dokładne wyniki głosowania wywieszono na tablicy ogłoszeń. Samorząd Uczniowski gratuluje zwycięzcom, dziękuje pozostałym kandydatom za zdrową rywalizację, a wszystkim głosującym za udział w plebiscycie.
Supraśl, 18.06.2023 r. Opiekun SU - M. Tołoczko
WARSZAWA na każdą pogodę :)
29 maja wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy w składzie klas 8b i 8c. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu „Poznaj Polskę”.
Zwiedziliśmy Ogród Botaniczny, jeden z najstarszych, a jednocześnie najmniejszych ogrodów w Polsce. Mogliśmy podziwiać zbiory rodzimej i obcej flory umieszczone w malowniczych alejkach i zielonych zakątkach, a odpocząć w altankach.
Następnym etapem był seans „Rewolucja Kopernika” w Planetarium – pokaz przygotowany z okazji 550. urodzin polskiego astronoma wraz z prelekcją. Najbardziej niesamowity był pokaz nieba.
Zwiedziliśmy również Centrum Nauki Kopernik, w którym pochłonęły nas eksperymenty z dźwiękiem, światłem, drganiami i innymi procesami. Zmęczeni, mogliśmy odpocząć na tarasie CNK podziwiając widok na bulwary nad Wisłą.
Wycieczka do Białowieży
Dnia 19.05.2023 roku została organizowana jednodniowa wycieczka do Białowieży w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Uczestniczyło w niej 27 uczniów z klas II SSP w Supraślu oraz 3 opiekunów.
W otoczeniu Puszczy Białowieskiej można było obserwować zwierzęta znajdujące się w „Rezerwacie żubrów”. Podążając szlakiem dębów naszych władców, podziwialiśmy pomniki przyrody. Kolejną atrakcję stanowiło „Muzeum przyrodnicze”, gdzie odtworzono świat zwierząt, zachwycający swoją naturalnością.
Dzień Wyszywanki w klasie 4c
W trzeci czwartek maja obchodzony jest na Ukrainie Dzień Wyszywanki
Wyszywanka to przede wszystkim charakterystyczna, tradycyjna ukraińska koszula z wyszywanymi wzorami głównie na mankietach i kołnierzach oraz przedniej części koszuli. Wyszywanki to część ukraińskiej kultury i tradycji. Wyszywana koszula to element stroju ludowego, a zatem też tożsamości narodowej. Obok ukraińskiej flagi są jednym z najważniejszych symboli narodowych. Poszczególne regiony mają swoje tradycyjne wzory oraz preferowane kolory czy tematy. Klasa 4c przy pomocy naszych nauczycieli z Ukrainy, stworzyła swoje wzory wyszywanek.
3
Zbiórka makulatury
Od 14 do 21 czerwca 2023 r. w naszej szkole organizowana jest zbiórka makulatury.
Kandydaci do plebiscytu „Ferdynandy” 2023 r.
Samorząd Uczniowski ogłasza kandydatów do plebiscytu „Ferdynandy” 2023 r
Nominowani uczniowie przygotowują gazetki/plakaty/informatory. Do prezentacji swoich kandydatur wykorzystują miejsca i środki dostępne w szkole (również Internet). Kampanię wyborczą prowadzą w dniach od 5 do 12 czerwca 2023 r.
Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez kandydatów gazetkami i plakatami. Zawieszone one są na tablicy Samorządu Uczniowskiego i w innych miejscach szkoły. Warto również wesprzeć odważnych uczniów rywalizujących w plebiscycie.
Głosowanie tajne i demokratyczne zostanie przeprowadzone w dniu 13 i 14 czerwca (wtorek, środa) 2023 r. wśród uczniów klas 4 – 8 i nauczycieli, przez wyznaczoną Komisję SU.
Supraśl, 03. 06. 2023 r. Opiekun SU Marek Tołoczko
Przedwsięwzięcie grantowe "Dostępna Gmina Supraśl"
Festyn Rodzinny
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-Maja
Trzeci Maja radość budzi,
w ten dzień wolność łączy ludzi,
W całym kraju wiszą flagi,
to jest święto wielkiej wagi!Uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyły się w dwóch turach: klasy I-III oraz IV-VIII. Akademie były lekcją historii i patriotyzmu. Na uroczystej akademii nie zabrakło wierszy oraz pieśni patriotycznych. Uroczystość została uświetniona polonezem w wykonaniu uczniów klasy II a oraz występem chóru szkolnego.
Konstytucja uchwalona 3 maja w 1791 roku była wyjątkowa. Była to pierwsza spisana konstytucja w Europie i druga po amerykańskiej na świecie. Wprawdzie konstytucja ta obowiązywała tylko przez rok, to pamięć o tym ważnym dokumencie pozwoliła podtrzymać ducha walki o niepodległość.25
Wyniki Gminnego Konkursu Poezji Patriotycznej " Kiedy myślę: Ojczyzna"
Indywidualne Biegi Przełajowe
22.04.2023r. w Supraślu na Glinkach odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Dominika Wojna zdobyła srebrny medal w biegu na dystansie 600m w roczniku 2012. Gratulacje Dominiko!!!!
Bardzo dobrze pobiegła też Zuzanna Romanowicz, która w tym samym biegu zajęła 4 miejsce. Gratulacje Zuzia!!!
Dziewczęta w rocznikach 2012, 2011 i 2010 wywalczyły 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 65 szkół z województwa podlaskiego mających prawo startu w zawodach. Gratulacje dziewczynki!!!
W skład naszej srebrnej reprezentacji wchodziły:
Dominika Wojna, Zuzanna Romanowicz, Anna Makal, Zuzanna Szczytko, Olga Szymczuk, Hanna Gruszewska, Karolina Domaszewicz i Wiktoria Lenkiewicz.W finale godnie reprezentowali naszą szkołę również następujący uczniowie:
Jan Jezior w biegu na 600m, Piotr Wierciński w biegu na 700m, Karolina Bielińska i Julia Mazurczyk w biegu na 1000m oraz Bartosz Muszyński w biegu na 1500m.Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy!!!
Indywidualne Biegi Przełajowe
14.04.2023r. w Supraślu na Glinkach odbyły się półfinały województwa podlaskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Dominika Wojna zajęła drugie miejsce na dystansie 600m. Gratulacje Dominiko!!!
Do finału dodatkowo awans wywalczyły następujące osoby:
Zuzanna Romanowicz i Anna Makal w biegu na dystansie 600 m,
Zuzanna Szczytko, Olga Szymczuk, Hanna Gruszewska i Karolina Domaszewicz – na dystansie 700m,
Wiktoria Lenkiewicz – na dystansie 800m,
Julia Mazurczyk, Karolina Bielińska - na dystansie 1000m.Wśród chłopców do finału awansowali:
Jan Jezior – w biegu na dystansie 600m,
Piotr Wierciński – na dystansie 700m,
Bartosz Muszyński – na dystansie 1500m.Wszystkim sportowcom godnie reprezentującym naszą szkołę serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w biegu finałowym, który odbędzie się 22.04.2023r. również w Supraślu.
IV Ogólnopolskich Zawodów Algorytmicznych Centrum Mistrzostwa Informatycznego
W ramach ogólnopolskiego projektu grantowego, którego celem jest aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie, uczniowie klas 5 z koła algorytmicznego wzięli udział w etapie lokalnym IV Ogólnopolskich Zawodów Algorytmicznych w kategorii dla klas 4-8 w języku programowania Scratch.
Tymoteusz Makal i Kacper Baranowski z klasy 5b zakwalifikowali się do następnego etapu.
Etap regionalny zawodów odbył się 21 kwietnia na Politechnice Warszawskiej i chłopcy byli najmłodszymi uczestnikami! Wyniki zawodów zostaną ogłoszone pod koniec kwietnia.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!
Mistrzostwa
Zapraszamy na Mistrzostwa SSP w Supraślu w Halowej Piłce Nożnej!
Kwiecień– miesiącem świadomości na temat autyzmu
Z ogromną radością informujemy, że uczniowie klasy I b zakwalifikowali się do udziału w akcji „AjakBox”, której celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii dla odmiennych możliwości osób ze spektrum autyzmu oraz kształtowanie właściwych postaw prospołecznych.W oparciu o otrzymane pomoce od Fundacji na Rzecz Wspierania Osób z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu i Innymi Niepełnosprawnościami „ Ajak...” uczniowie dowiedzieli się czym są zaburzenia ze spektrum autyzmu, jak może funkcjonować osoba z takim zaburzeniem na terenie szkoły. Wspólnie zastanawiali się też, jakiego wsparcia można udzielić takim dzieciom, aby byli ważną częścią społeczności szkolnej. Temat niezwykle trudny, a jakże ważny w dzisiejszych czasach.
12
CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE... - INNOWACJI CZ. III
31 marca 2023 r. klasy 6a, 6b i 7a wyruszyły na kolejną wycieczkę w celu poznania swego
regionu. Tym razem wędrowaliśmy SZLAKIEM TATARSKIM.7Na początku zwiedziliśmy Silvarium w Poczopku. Przejeżdżając przez Krynki, zwróciliśmy uwagę na zbytkowy kościół Św. Anny i charakterystyczne dla tego miasteczka rondo. W Kruszynianach dzięki panu Dżemilowi poznaliśmy historię, tradycje i kulturę Tatarów. Byliśmy też gośćmi pani Dżennety i Mirosława Bogdanowiczów. W Jurcie Tatarskiej podano nam przepyszne manty z białym serem, polane śmietaną i musem truskawkowym. Widać było, że pierogi zadowoliły podniebienie niejednego ucznia. W drodze powrotnej dopełnieniem wycieczki był widok stada żubrów. Z przyjemnością patrzyliśmy na te wielkie zwierzęta, które jak na królów puszczy przystało, majestatycznie skubały zieloną, wiosenną trawę. Wyjazd uważamy za bardzo udany. Przed nami ostatni etap innowacji - Tykocin.
Wychowawcy: Dorota Ofman, Jolanta Rybij, Marek Tołoczko
Archiwum Aktualności